Účastníci expedice


    Petr  LáďaJan    Mirka    
ucastnici
foto z přípravného soustředění v Ingušsku
© Pavel Treml

Všichni účastníci patří do skvadry salónních geografů, hlavním iniciátorem a duchovním vůdcem je emeritní klimatolog Mgr. Pavel Treml.

patron Pája

Netřeba jej blíže představovat. Nepřehlédnutelná kapacita mnoha oborů přidružených ke klimatologii. Kvůli pracovnímu nasazení se zatím žádné expedice neúčastnil, čehož kolegové vždy litovali. Ale jeho čas přijde, čehož se kolegové obávají.

Na náhrobku bude mít jednou nápis: Albertov nikdy nezapomene.


velitel Petr

Netřeba jej blíže představovat. Samozvaný velitel neschopný rozumného rozhodnutí, takže expedičních velitelství se obvykle v terénu neoficiálně ujímá Jan. Cestovatelskou erudici hodnotí čistě podle počtu zemí navštívených autostopem, nedokáže se v cizích jazycích naučit ani pozdravit a na výletech se snaží kolegy obrat o peníze fiktivním účtováním neexistujících výdajů ze společné kasy. Jeho jediným, byť pochybným, přínosem pro geografické exkurze je tvorba laciných prefabrikovaných expedičních webů.

Na náhrobku bude mít jednou nápis: Učitel Jiřího Svobody


lichvář Láďa

Nezaslouží si být blíže představován. Proslul neomaleným chováním k příslušníkům jiných kultur i kolegům, pomalým balením batohu a finančními machinacemi při rozpočítávání společných útrat. V kolektivu je přesto oblíben, ovšem hlavně proto, že se expedicí účastní jen zřídkakdy.

Na náhrobku bude mít jednou nápis: Věčný nestudent


čtenář LP Jan

Netřeba jej blíže představovat. Rádoby alfa-samec expedic, jemuž ego velí si na každou výpravu brát jinou samici, avšak nepohrdne ani komorním gay výletem. Jeho přesvědčení o expertních znalostech arabské kultury je neotřesitelné, stejně jako jeho vášeň pro smlouvání o cenách. V Bille na Červeném Vrchu vešel ve známost smlouváním o ceně, i když si kupoval pouze mrkev a indulonu (tenkrát byl bez děvčete).

Na náhrobku bude mít jednou nápis: Lonely planet věřil víc než Bibli


kartářka Mirka

Netřeba ji blíže představovat. Rodačka z bezejmenné osady v okrese Rimavská Sobota, sestra 8 sourozenců. Od matky umí věštit z karet, od otce ovládá kapsářské řemeslo. Neoprávněné a neopodstatněné házení do jednoho pytle s Romy řešila útěkem do Ostravy, kde na festivalu Khamoro osudově potkala Jana, s kterým bude žít až do zjištění, že je to sňatkový podvodník.

Na náhrobku bude mít jednou nápis: Nane čhave, nane bacht.


Tyto profily účastníků expedice sepsala se sobě vlastním nadhledem a férovou nestranností kronikářka našeho kruhu Anna M.

HOME